Potrącenie rowerzysty na trasie Prabuty-Stańkowo

Kierująca audi podczas wyprzedzania potrąciła rowerzystę. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o czujność i ostrożność na drodze.
Wczoraj ok. godziny 14.00 na trasie Prabuty – Stańkowo kobieta kierująca audi potrąciła rowerzystę. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-latka jadąc w kierunku Stańkowa, chciała wyprzedzić na prostym odcinku drogi 61- letniego rowerzystę jednak w trakcie wykonywanego manewru najprawdopodobniej nie zachowując należytej ostrożności, uderzyła prawym lusterkiem poruszającego się jednośladem mężczyznę, który wpadł do przydrożnego rowu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, przesłuchali świadków tego zdarzenia i sprawdzili trzeźwość uczestników. Kobieta, która jechała audi była trzeźwa, natomiast rowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu.

Sprawczyni kolizji została ukarana za wykroczenie mandatem karnym, natomiast sprawa nietrzeźwego rowerzysty trafi do Sądu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o czujność i ostrożność na drodze. Każdy manewr za kierownicą w ułamek sekundy może zamienić się w tragiczne w skutkach zdarzenie.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego – zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie nad ranem i po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory ubrania powodują, że pieszy zauważany jest przez kierowcę dopiero w ostatnim momencie. Człowiek wyposażony w element odblaskowy widoczny jest dla kierowcy ze znacznie większej odległości, co pozwala na wcześniejszą reakcję. Rower obowiązkowo powinien być wyposażony w sprawne światła przednie i tylne.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych. (policja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *