Włamał się do budynku gospodarczego. Jest w rękach policji

Kryminalni zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który włamał się do budynku gospodarczego znajdującego się przy sklepie. Łupem złodzieja padły skrzynki z piwem o łącznej wartości 1200 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia i ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią koronawirusa, w tym ograniczeń w przemieszczaniu się, które zostały ostatnio złagodzone, przestępcy nie próżnują. W miniony wtorek, po godzinie 10, dyżurny kwidzyńskiej komendy policji skierował patrol do jednego ze sklepów na terenie gminy Gardeja, w związku ze zgłoszonym włamaniem. Wstępnie pokrzywdzony wycenił straty na ponad tysiąc złotych. Łupem włamywacza padło 20 skrzynek z piwem.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pracujący na miejscu przestępstwa wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady, dzięki którym kryminalni szybko wpadli na trop włamywacza. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gm.Gardeja. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu część skradzionych skrzynek z alkoholem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zajmujący się tą sprawą policjanci na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego, ustalili także, że 19-latek ma na swoim koncie więcej przestępstw m.in. w minionym tygodniu uszkodził on karoserię auta. Zatrzymany do tej sprawy mieszkaniec gminy Gardeja przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. (policja.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *