Pijany kierowca spowodował wypadek

Dzisiaj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w gminie Sadlinki, gdzie poszkodowane zostały dwie osoby jadące toyotą. Kierowca toyoty był nietrzeźwy, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, został zatrzymany. Funkcjonariusze teraz dokładne wyjaśniają okoliczności tego wypadku.
Dzisiaj kilkanaście minut po godz. 8 na drodze z Gardei do Sadlinek na łuku drogi doszło do wypadku drogowego z udziałem toyoty, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Z informacji przekazanym mundurowym wynikało, że kierowca, pozostawiając pasażera, uciekł pieszo w kierunku Rusinowa, prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu.

Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze z kwidzyńskiej drogówki oraz służby ratunkowe. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierowcy toyoty i szybko zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Mężczyzna został zatrzymany.

Ze wstępnych informacji mundurowych wynika, że 44-latek siedząc za kierownicą toyoty nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do lasu, gdzie doszło do wywrócenia pojazdu.

W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że 44-letek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 3 promile. Poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają kwidzyńscy policjanci.

Pamiętajmy!
Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, którego konsekwencje ponosi zazwyczaj nie tylko kierowca, ale często również pasażerowie i inni przypadkowi użytkownicy dróg. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych, przeważnie są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy zawsze, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *