Policja podsumowała weekend majowy w Kwidzynie

Długi majowy weekend za nami. Policjanci w tym czasie wzywani byli 116 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 21. W tym czasie na drogach naszego powiatu odnotowano również 16 interwencji związanych z ruchem drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali także trzech kierujących w stanie nietrzeźwości.
Policjanci z powiatu kwidzyńskiego w miniony długi weekend majowy przeprowadzili 116 interwencji. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci przeprowadzili 21 interwencji domowych, po których jeden z awanturników został osadzony w policyjnej celi.

Funkcjonariusze zatrzymali również wielu nieodpowiedzialnych kierujących w tym pięciu, którzy zdecydowali się kierować swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości.
Tak właśnie postąpił 30 kwietnia br. 25-letni mieszkaniec Ryjewa, który kierował motorowerem będąc pod działaniem alkoholu. Mężczyzna ten miał organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W piątek 01 maja br. o godzinie 3.30 o kolejnym nietrzeźwym kierującym powiadomił funkcjonariuszy świadek. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Okazało się, że kierujący peugeotem od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu, nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wskazało, iż 52 – latek jechał samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że mężczyzna nie przyznawał się do kierowania autem funkcjonariusze wykonali niezbędne czynności procesowe z udziałem technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady i dowody oraz materiał biologiczny do analizy. Po przeprowadzeniu specjalistycznych badań będzie można z całą pewnością ustalić, kto był kierowcą i sprawcą kolizji.
Tego samego dnia o godzinie 17.00 na terenie Ryjewa policjanci w trakcie przeprowadzanej interwencji ujawnili przy dwóch mężczyznach w wieku 21 i 27 lat marihuanę o łącznej wadze 1,24 grama. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci w Kwidzynie na ulicy Piastowskiej w sobotę 2 maja. W trakcie czynności okazało się, że 21 – latek jechał fordem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili jego dane w policyjnych systemach, wtedy też okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od stycznia 2020r. do stycznia 2023r. wydany przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu a ponadto jest on poszukiwany przez kwidzyńską prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych.

Tego samego dnia o godzinie 20.30 na ulicy Piłsudskiego doszło do potrącenia jadącej rowerem 12-letniej dziewczynki przez kierowcę taxi. Kierujący mercedesem 59-latek włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nastolatce, na skutek czego doznała ona złamania ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *