Po nocnym pościgu w Kwidzynie policja zatrzymała złodziei samochodów

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Gdyni po nocnym pościgu w Kwidzynie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież Audi A5 i odzyskali warte 50 tys. zł auto. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami aut.

Funkcjonariusze uzyskali informację, że trzech mężczyzn powiązanych ze środowiskiem złodziei samochodów planuje ukraść pojazd z terenu Kwidzyna. Policjanci weryfikując te informacje przeczesywali okolice Kwidzyna. W sobotę około 2 w nocy funkcjonariusze zauważyli samochód, którym kierował jeden z podejrzewanych mężczyzn. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd, którym kierował 29-latek. Kierujący audi pomimo zastosowanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych zaczął uciekać w kierunku Sztumu. Mężczyzna w trakcie ucieczki stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu i zmuszał innych kierowców do zjeżdżania mu z drogi.

Po kilku kilometrach pościgu policjanci zmusili kierującego do zatrzymania. Kierowca audi uderzył w bok radiowozu i dalej uciekał. W trakcie pościgu funkcjonariusz oddał kilka strzałów ostrzegawczych w powietrze, a następnie w opony uciekającego pojazdu. Po przestrzeleniu opon kierowca, 29-letni mieszkaniec Gdyni, został zatrzymany. Policjanci odzyskali skradziony samochód o wartości ok. 50 tys. złotych. Równocześnie, na jednej z ulic, funkcjonariusze zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn, którzy także brali udział w kradzieży Audi A5, poruszali się innym autem.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty i będą doprowadzani do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *