Potracenie rowerzystki w Ryjewie koło Kwidzyna

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem rowerzystki. W czwartek przy ul. Grunwaldzkiej w Ryjewie kierowca vw golf potrącił 68-letnią rowerzystkę.
W czwartek (19.03.br.) kilka minut przed godziną 11.00 w Ryjewie na ul. Grunwaldzkiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki. Na miejscu pracowali policjanci miejscowego posterunku oraz technik kryminalistyki.

Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację, przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring, który znajdował się na pobliskim sklepie i będzie on teraz dowodem w prowadzonym postępowaniu. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 20-letni kierowca vw golf włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 68-letniej mieszkance Ryjewa. Kobieta w wyniku potrącenia doznała urazu głowy i została przewieziona do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników dróg. Zarówno kierowcy jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *