Kwidzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój

Kwidzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na stacji paliw. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy 20-letni mężczyzna, który pobił klienta stacji paliw w toalecie, a potem ukradł mu pieniądze, znalazł się w ich rękach już kilka minut później. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

W piątek 6 marca br. tuż przed godziną 17.00 dyżurny kwidzyńskiej komendy został powiadomiony o tym, że na stacji paliw w gminie Gardeja doszło do rozboju na kliencie. Jak ustalił w rozmowie ze zgłaszającym dyżurny, do toalety za pracownikiem firmy kurierskiej wszedł mężczyzna ubrany w jasną bluzę i czarny bezrękawnik. Pokrzywdzony został tam pobity, a sprawca zabrał mu saszetkę z pieniędzmi i uciekł. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol policji. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie po ustaleniu okoliczności zdarzenia i rysopisu szybko ruszyli w pościg za sprawcą rozboju i już po kilku minutach zatrzymali 20-latka, który napadł na pracownika firmy kurierskiej.

Podczas przeszukania zatrzymanego policjanci znaleźli skradzione pieniądze. Podejrzany usłyszał zarzuty i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj do sądu trafi wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *