Czołowe zderzenie na trasie Kwidzyn – Prabuty

Kwidzyńscy policjanci procowali na miejscu wypadku drogowego na trasie Kwidzyn – Prabuty. W czołowym zderzeniu dwóch aut poszkodowane zostały dwie kobiety. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.
W poniedziałek rano (02 marca br.) około godziny 6.30 dyżurny kwidzyńskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie DW521. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego. Policjanci którzy pracowali na miejscu ustalili, że 32-latka jadąc Audi od strony Prabut w kierunku miejscowości Licze, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Jadąca audi straciła panowanie nad swoim autem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w nadjeżdżającego z naprzeciwka Nissana, którym kierowała 53-latka. Obie kobiety zostały przetransportowane do szpitala. Ruch na drodze był wstrzymany. Od uczestniczek wypadku została pobrana krew do badań.

Policjanci apelują do kierujących o rozwagę na drodze. W okresie zimowym, szczególnie rano może dochodzić do lokalnych gołoledzi, przez co nawet przy niewielkiej prędkości koła naszego samochodu mogą stracić przyczepność z podłożem. Warto więc zmniejszyć prędkość i zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *