Pijany kierowca mercedesa uderzył w latarnię

Pijany 26-latek kierujący mercedesem spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie i jadąc swoim samochodem uderzył w latarnię. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Ubiegłego wieczoru około godziny 21.00 dyżurny kwidzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Prabuty na ulicy Kuracyjnej, kierujący samochodem uderzył w przydrożną latarnię. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali rozbite auto oraz jego właściciela.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że kierowca mercedesa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożna latarnię. Jak się okazało, główną przyczyną kolizji był alkohol. 26-letni kierowca miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Zgodnie z prawem prowadzenie pojazdu w takim stanie jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a k.k. Za jazdę po pijanemu grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

„Pijani kierowcy wiozą śmierć” to stwierdzenie niestety wciąż jest aktualne. Jeśli widzisz, że ktoś, kto wypił alkohol chce usiąść za kierownicą, nie pozwól mu na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy być może ratujesz życie jemu, lub komuś, kogo może spotkać na swej drodze

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *