Policjanci zatrzymali trzech kierowców pod wpływem narkotyków

Podczas minionego weekendu, policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy kierowali autem pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze po otrzymaniu szczegółowych raportów z badań toksykologicznych przedstawią mężczyznom zarzuty. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.
Do najczęściej wykrywanych substancji podczas kontroli drogowych przeprowadzanych przez policjantów należy marihuana i amfetamina. Niepojące jest również przyzwolenie pasażerów na prowadzenie samochodu przez odurzonego kierowcę. Kierujący popełniają przestępstwa decydując się wsiąść za kierownicę po alkoholu czy środkach odurzających. W ten sposób stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu.

Na drogach powiatu kwidzyńskiego w trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech takich kierujących, którzy jechali pojazdami będąc pod wpływem narkotyków.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany kilka minut po godzinie 21.00 w miniony piątek na terenie Prabut. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło auto marki BMW, które na widok jadącego policyjnego radiowozu przyspieszyło. Policjanci postanowili sprawdzić, czy kierowca tego auta jest trzeźwy. Po zatrzymaniu auta w trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że 21 letni mieszkaniec gminy Susz jest trzeźwy, jednak policjanci zbadali go również narkotestem, który pokazał że 21- latek wsiadł za kierownicę samochodu będąc pod wpływem marihuany.

Kolejny kierowca trafił w ręce policjantów w sobotę (18.01.br) około godziny 24:00. Kontrola drogowa kierującego Audi na terenie Marezy pokazała, że 24- latek mieszkaniec gminy Kwidzyn był pod działaniem marihuany. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Następnego dnia wieczorem około 19.30 na terenie Prabut policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowe audi. W trakcie kontroli okazało się, że 23-letni mieszkaniec Mikołajek Pomorskich prowadził auto pod wpływem marihuany i amfetaminy. Policjanci przeszukali samochód którym poruszał się wraz ze swoim kolegą i w torbie należącej do 18-letniego pasażera ujawnili jedną porcję marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i zostali osadzeni w policyjnej celi.

Od mężczyzn prowadzących auta pod wpływem środków narkotycznych pobrano krew do badań toksykologicznych. Szczegółowy raport z tych badań będzie dla policjantów podstawą, aby już wkrótce postawić zatrzymanym kierowcom zarzut kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających.

Za jazdę pod wpływem środków odurzających bądź alkoholu, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat oraz utratę prawa jazdy, a także wysoką karę finansową. (policja.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *