Czołowe zderzenie dwóch pojazdów. Pięć osób rannych

Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek w godzinach południowych na trasie Wandowo-Jaromierz. Na łuku drogi zderzyły się czołowo Mazda i Citroen. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zastali zabrani przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Kwidzynie i Grudziądzu. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.

W piątek (17.01.br.) około godz. 13.00 dyżurny kwidzyńskiej komendy Policji został powiadomiony, że na łuku drogi pomiędzy Wandowem, a Jaromierzem doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz inne służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Mazdą, 27-letni mieszkaniec gm. Prabuty najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni i na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył czołowo w jadący prawidłowo z naprzeciwka samochód marki Citroen którym kierowała 32-letni mieszkanka powiatu starogardzkiego. W wyniku zderzenia kierującego Mazdą oraz kobietę oraz trzech pasażerów Citroena z obrażeniami ciała, pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitali.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga kierujących, byli trzeźwi. Teraz śledczy z kwidzyńskiej komendy szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

Specyficzne, często zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi podczas jazdy. Policjanci apelują do wszystkich kierowców aby zwolnili, zdjęli nogę z gazu i aby jechali rozsądniej. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech jest zawsze złym doradzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *