Czołowe zderzenie na trasie Kwidzyn – Sztum

Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku, do którego doszło w drugi dzień świąt na drodze krajowej K55. Na trasie Kwidzyn – Sztum zderzyły się czołowo Renault i Audi. W wypadku poważnie ranne zostały cztery osoby w tym 12 letni chłopiec, który helikopterem przetransportowany został do szpitala w Gdańsku. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.
W czwartek (26.12.br.) około godz. 13.00 dyżurny kwidzyńskiej komendy został powiadomiony, że na drodze krajowej K55, w pobliżu skrzyżowania do miejscowości Ryjewo doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci i inne służby ratownicze.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca renault 36-letnia mieszkanka Kwidzyna podróżując ze swoim 12-letnim synem prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zjechała na pas ruchu przeciwnego po czym zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwka pojazdem marki Audi, którym kierował 72-letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego.

W wyniku zderzenia 72-letni kierowca Audi i jego pasażerka 74-lenia kobieta zostali przetransportowani karetką do szpitala w Kwidzynie natomiast kierująca Renault 36-latka została przewieziona do szpitala w Grudziądzu. 12-latka przetransportowano lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Gdańsku.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Na czas prowadzonych działań oraz czynności dochodzeniowych ruch na drodze był zablokowany a kierowcy musieli skorzystać z zorganizowanych objazdów.

Badanie alkotestem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Teraz śledczy z Kwidzyna szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego poważnego wypadku.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest aby podczas niesprzyjającej aury i trudnych warunków na drodze, zdjąć nogę „z gazu”. Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. (policja.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *