Podsumowanie mikołajkowego weekendu na drogach regionu

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie pracowali na miejscu sześciu kolizji w tym jedna z udziałem nietrzeźwego kierującego mężczyzny bez uprawnień. Zatrzymali dwie osoby pod wpływem środków odurzających, gdzie jedna z nich również nie miała uprawnień do kierowania autem.

W piątek 6 grudnia br. ok. godziny 8.00 doszło do zdarzenia drogowego pomiędzy miejscowością Grabowo a Grabówko. Dyżurny kwidzyńskiej jednostki otrzymał informację, że kierująca daewoo matiz kobieta wpadła do przydrożnego rowu i dachowała. Skierowani w to miejsce policjanci ustalili, że kobieta nie dostosowała prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze, skutkiem tego było dachowanie. Kierująca daewoo została ukarana mandatem karnym oraz został zatrzymany jej dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia pojazdu.
Tego samego dnia ok. godziny 20.30 w miejscowości Białki doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego renault i volvo. Zaraz po tym zdarzeniu sprawca kolizji chciał oddalić się z miejsca, jednak uniemożliwił mu to kierowca drugiego auta, zabierając mu klucze od samochodu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że 55 -letni kierowca volvo nie zachował należytych środków ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania i doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem marki renault, którym kierował 27-letni mieszkaniec gminy Sadlinki. Uczestników kolizji poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, 27-latek był trzeźwy, natomiast sprawca kolizji 55-letni mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu i nie miał prawa jazdy, ponieważ zostało mu one zatrzymane kilka lat temu.
O godzinie 22.15 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, tym razem o wypadku drogowy w miejscowości Korzeniewo gdzie samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że 18-latka siedząca za kierownicą hondy jadąc od strony Lipianek w kierunku Kwidzyna, nie dostosowała prędkości do swoich umiejętności i warunków drogowych, przez co na łuku drogi zjechała na chodnik, a następnie na pobocze, po czym uderzyła w schody budynku mieszkalnego. Wraz ze sprawczynią wypadku podróżowały jeszcze dwie pasażerki w wieku 15 i 18 lat. Obie osiemnastolatki zostały przewiezione karetką do szpitala w Kwidzynie, 15-latce nic się nie stało. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, była trzeźwa.
W sobotę 7 grudnia br. o godzinie 8.15 powiadomiono dyżurnego o tym, że samochód marki toyota w miejscowości Okrągła Łąka wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.
Tego samego dnia o godzinie 19.30 na ulicy Jagiełły w Kwidzynie doszło do kolejnego zdarzenia. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki opel astra nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki peugeot i uderzył w jego tył. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.
Kilka godzin później na ulicy Mostowej w Kwidzynie funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki audi, którego kierowca swoją jazdą wzbudził podejrzenie u policjantów, że może znajdować się on pod działaniem alkoholu bądź narkotyków. Kierującego audi 19-latka poddano badaniu na zawartość alkoholu i środków odurzających z wynikiem pozytywnym dla amfetaminy i marihuany. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia.
W niedzielę 8 grudnia br. o godzinie 12.10 do dyżurnego wpłynęła informacja, że na trasie Gardeja -Łasin samochód osobowy na zakręcie drogi wpadł do przydrożnego rowu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna kierujący renault clio nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi wjechał do przydrożnego rowu. Nikomu nic poważnego się nie stało, sprawca kolizji został ukarany mandatem.
Tego samego dnia ok. godziny 22.00 w Kwidzynie na ulicy Warszawskiej zatrzymano do kontroli 18-latka jadącego fiatem, którego styl jazdy mógł wskazywać, że znajduje się on pod działaniem alkoholu. Stan trzeźwości mężczyzny sprawdzono alkomatem z wynikiem pozytywnym, wydmuchał 0,2 promila, ponadto sprawdzono testerem, czy nie znajduje się także pod działaniem środków odurzających, wynik okazał się również pozytywny dla amfetaminy. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ten miał zatrzymane w listopadzie br. uprawnienia również za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *