Potrącenie pieszego na pasach w Ryjewie

W piątek na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Ryjewie kierujący mitsubishi potrącił 60-latka. Sprawca tego wypadku nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych. W wyniku zdarzenia pieszy trafił do szpitala.

W piątek tj. 15 listopada br. tuż po godzinie 16.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ul. Grunwaldzkiej w Ryjewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów kwidzyńskiej drogówki wynika, że kierujący mitsubishi 53-letni mieszkaniec powiatu zbliżając się do przejścia dla pieszych na ulicy Grunwaldzkiej w Ryjewie nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącemu przez jezdnię mężczyznę.

Potrącony 60-latek trafił do szpitala w Kwidzynie. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przeprowadzone przez mundurowych badanie potwierdziło, że kierujący był trzeźwy. Policjanci zatrzymali 53-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów oraz o ostrożność na drodze i rozsądek. Mundurowi przypominają, że nasze zachowanie się na drodze ma wpływ również na bezpieczeństwo innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *