Trzy auta osobowe zderzyły się na wylocie z Kwidzyna do Grudziądza

Trzy auta osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr K55 tuż przy wyjeździe z Kwidzyna w kierunku Grudziądza. Droga zablokowana była przez trzy godziny. Gdy tylko policjanci zakończyli czynności przy tym zdarzeniu, to otrzymali kolejne wezwanie dotyczące potrącenia pieszego na tej samej trasie. Do zdarzenia doszło w pobliżu skrzyżowania do miejscowości Czachówek. 57-latek nie miał żadnych elementów odblaskowych i przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym został potrącony przez mercedesa.

W środę 13 listopada br. o godzinie 14.00 dyżurny kwidzyńskiej jednostki został poinformowany o zdarzeniu drogowym przy wyjeździe z Kwidzyna w kierunku Gardei. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, do zdarzenia doszło z powodu niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu. Kobieta kierująca oplem meriva najechała na tył opla corsa, który najechał następnie na tył jadącego przed nim renault. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, nikomu nic poważnego się nie stało. Na czas prowadzonych czynności droga krajowa na trasie Kwidzyn-Gardeja była zablokowana przez 3 godziny. Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy. Tuż po zakończeniu czynności związanych z kolizją doszło do wypadku na tej samej trasie.
Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło tuż przed godziną 17.00 w rejonie skrzyżowania drogi krajowej z Czachówkiem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 24-letni mężczyzna jadący samochodem mercedes od strony Gardei w kierunku Kwidzyna nie zauważył idącego środkiem jezdni 57-letniego mieszkańca gminy Gardeja. Pieszy na skutek uderzenia upadł na przeciwległy pas jezdni, a następnie został ponownie potrącony przez samochód chevrolet jadący od strony Kwidzyna w kierunku Gardei. Pomimo akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Lekarz, który przyjechał na miejsce wypadku, stwierdził zgon mężczyzny. 57-latek nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Policjanci ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga krajowa była ponownie zablokowana przez kolejne trzy godziny, policjanci wyznaczyli objazdy.

Policjanci przypominają, że piesi, którzy poruszają się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Osoby, które nie stosują się do tego przepisu muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Policjanci apelują także do kierowców, by pamiętali o ograniczeniu prędkości i zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych i szkół oraz zachowali ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników. Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *