Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Dzisiaj policjantki z kwidzyńskiej komendy w ramach prowadzonych na terenie województwa pomorskiego działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa”, spotkały się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie. Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w drodze do i ze szkoły.

W ramach prowadzonej akcji „Uczę się bezpieczeństwa” policjantki z kwidzyńskiej komendy będą przez cały rok szkolny aktywnie prowadzili spotkania profilaktyczne w klasach pierwszych szkół podstawowych. Funkcjonariusze podczas spotkań będą rozmawiać z najmłodszymi uczniami powiatu kwidzyńskiego na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się w drodze do i ze szkoły, podczas zabaw na podwórku oraz przebywania w domu, podczas korzystania z Internetu, a także podczas ferii zimowych i wakacji letnich.

Dzisiaj 13 listopada br. policjantki z kwidzyńskiej komendy spotkały się z uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie. Funkcjonariuszki w ciekawy i przystępny sposób omówiły zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Przypomniały najmłodszym w jakich miejscach mogą bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Wyjaśniały zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, w domu czy też na podwórku. Przestrzegały przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą rozmowy z nieznanymi osobami.

Policjantki podkreślały także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyły, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. (policja.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *