Policyjna akcja „Bezpieczny weekend”. Podsumowanie

Zakończyła się policyjna akcja „Bezpieczny weekend”. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących drogami powiatu kwidzyńskiego w dniach od 08 do 11 listopada br. policjanci z kwidzyńskiej komendy prowadzili ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend”. Podczas tych czterech dni funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących i 3 pod wpływem narkotyków.

Każdy długi weekend to okres wytężonej pracy policjantów. W tym roku w trosce o bezpieczeństwo podróżujących kilkudziesięciu mundurowych zaangażowanych było w nadzór nad prawidłowym zachowaniem kierujących na drodze. Funkcjonariusze kontrolowali główne ciągi komunikacyjne powiatu oraz miejsca, w których najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych.

Policjanci skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów, zwracali uwagę głównie na stan trzeźwości kierujących i sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Kolejnym elementem policyjnej kontroli było zachowanie się kierujących na drodze, w tym stosowanie się do ograniczeń prędkości, niewyprzedzanie na zakazach oraz prawidłowe włączanie się do ruchu z dróg podporządkowanych. Właśnie takie przewinienia kierowców to główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych.

W tym roku na terenie powiatu kwidzyńskiego funkcjonariusze podczas trwania czterodniowej akcji zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących i 3 pod wpływem narkotyków oraz ukarali 40 kierowców za przekroczenie prędkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *