Kwidzyńscy funkcjonariusze podsumowali akcję Znicz 2019

Od 31 października do 3 listopada kwidzyńscy funkcjonariusze uczestniczyli w działaniach pn. „Znicz 2019”. Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa oraz płynności ruchu drogowego osobom odwiedzającym cmentarze.

Przez cztery dni kwidzyńscy policjanci prowadzili działania „Znicz 2019”, których głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom odwiedzającym groby najbliższych. W pobliżu największych nekropolii regionu, w związku z dużym natężeniem ruchu pojazdów, konieczne było ręczne kierowanie ruchem przez policjantów. W niektórych miejscach zmieniona została także organizacja ruchu. Podczas tegorocznej akcji „Znicz” na terenie powiatu kwidzyńskiego funkcjonariusze odnotowali 10 kolizji, ujawnili trzy osoby kierujące w stanie nietrzeźwości i dwie po użyciu alkoholu.

W czwartek 31 października br. kilka minut przed godziną 17.00 dyżurny kwidzyńskiej jednostki został poinformowany o potrąceniu rowerzysty na ulicy Warszawskiej w Kwidzynie. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że 35-letni rowerzysta mając prawie 2 promile alkoholu nie zachował należytej ostrożności i wjechał na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód marki fiat. Kolejne zdarzenie miało miejsce w gminie Ryjewo o godzinie 18.00. Funkcjonariusze tamtejszego posterunku policji zostali skierowani do wsi Mątowskie Pastwiska gdzie kierujący vw golfem uderzył w drzewo. Po sprawdzeniu danych 22 – letniego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów na okres 36 miesięcy.

Tego samego dnia dwie godziny później, na ulicy Łąkowej w Kwidzynie doszło do kolejnego zdarzenia podczas którego kierująca fiatem uderzyła w przydrożne drzewo. 31-letnią kobietę poddano badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że była nietrzeźwa. Kobieta wydmuchała 2,3 promila. W piątek 1 listopada br. o godzinie 13.00 w gminie Gardeja doszło do kolizji samochodu osobowego i skutera. Policjanci ustalili, ze kierujący skuterem podczas manewru wyprzedzania uszkodził pojazd marki citroen. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Tego samego dnia o godzinie 17.00 w gminie Prabuty doszło do dachowania samochodu marki toyota, policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustali, ze kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze a następnie dachował. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

W sobotę 2 listopada br. w miejscowości Rozpędziny policjanci przeprowadzili kontrolę trzeźwości kierowcy mercedesa. Okazało się, że mężczyzna kierował swoim autem będąc pod wpływem alkoholu, wydmuchał prawie 1,5 promila. Tego samego dnia zatrzymano na ulicy Żwirki i Wigury w Kwidzynie do kontroli kierowcę BMW, podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Policjanci skierowali wniosek u ukaranie do Sądu Rejonowego w Kwidzynie, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i sporządzili notatkę do funduszu gwarancyjnego za brak polisy OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *