Prezydent Grudziądza przedstawił nowego dyrektora szpitala

Dzisiaj 29 października, Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski przedstawił na konferencji prasowej nowego Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. W. Biegańskiego w Grudziądzu Macieja Hoppe.

Nowy dyrektor szpitala został wyłoniony w konkursie, w którym startowało 7 kandydatów.

Maciej Hoppe jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W okresie od 1997 do 2017 pełnił funkcje kierownicze w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką – SP ZOZ w Bydgoszczy. W ostatnim okresie pełnił tam funkcję Głównego Księgowego.

To właśnie w tym szpitalu w 2018 roku została przeprowadzona kontrola finansów przez Departament Kontroli MON, która obejmowała okres 2014- 2018r., czyli czas kiedy pracował tam Maciej Hoppe.

W wyniku przeprowadzonej kontroli zidentyfikowano obszary, w których sposób zarządzania był niesatysfakcjonujący i nieefektywny. Minister Obrony Narodowej podjął decyzję o zwolnieniu z zajmowanego stanowiska dotychczasowego komendanta. MON o sytuacji w szpitalu powiadomił poznańska prokuraturę. – brzmi oficjalny komunikat MON

Kontrolerzy stwierdzili, że w przypadku dziewięciu inwestycji doszło do działań niezgodnych z obowiązującymi przepisami na etapie przygotowania, realizacji i rozliczania projektów. Wykryto również naruszenia wydatków dotyczących dostaw i usług. Wskazane przez kontrolerów nieprawidłowości, według szacunków resortu, wyniosły ponad 5,5 mln złotych. Po kontroli złożono do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Tam nie było zarzutów w sferze finansowej, dotyczyły one zupełnie innych spraw – odpowiedział na pytanie dziennikarzy dotyczące tej kontroli Maciej Hoppe, nowy dyrektor szpitala

Do tematu wrócimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *