Kwidzyńscy dzielnicowi pełnią służbę w nowo wyremontowanym budynku

Od dzisiaj kwidzyńscy dzielnicowi pełnią służbę w nowo wyremontowanym budynku na terenie KPP Kwidzyn. Wejście znajduje się od strony parkingów przy ul. Kościuszki 30. Budynek został przystosowany dla osób z niepełnosprawnością, co ułatwi dostęp większej liczbie mieszkańców Kwidzyna, pragnących nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt z mieszkańcami swoich rejonów. Są otwarci, kompetentni, wzbudzający zaufanie a przede wszystkim dostępni. Podczas służby rozmawiają z lokalną społecznością, młodzieżą, pedagogami, dyrekcją szkół, czy rodzicami uczniów. Rozwiązują sąsiedzkie konflikty, udzielają pomocy ofiarom przestępstw i przemocy w rodzinie oraz udzielają podstawowych porad prawnych, a także przeciwdziałają popełnianiu przestępstw lub wykroczeń.

Od dzisiaj mieszkańcy Kwidzyna, którzy będą chcieli przyjść osobiście do swojego dzielnicowego, muszą udać się do nowego budynku, do którego wejście znajduje się od strony parkingów przy ul. Kościuszki (pomiędzy budynkiem Starostwa Powiatowego w Kwidzynie a Komendą Policji). Aby wejść do budynku Rewiru Dzielnicowych, należy skorzystać z domofonu, który znajduje się przy bramce wejściowej. Przypominamy, że każdy dzielnicowy posiada swój telefon służbowy oraz pocztę elektroniczną. Wszystkie dane kontaktowe oraz opis rejonów dostępne są na stronie internetowej KPP w Kwidzynie. Kontakt umożliwia również bezpłatna aplikacja „Moja Komenda”, dzięki której w szybki i łatwy sposób możemy odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *